Hakkımda

Merhaba, ben Rabia TUYLU. İngilizce öğretmeniyim. 

WhatsApp%20Image%202021-01-27%20at%2018.
WhatsApp%20Image%202021-01-27%20at%2018.

   2015 yılında Boğaziçi Üniversitesi-Yabancı Diller Eğitimi/İngilizce Öğretmenliği bölümünde tahsilime başladım. Bir öğretmenin çok yönlü gelişmesi gerektiğini savunan biri olarak Boğaziçi Üniversitesinde sunulan geniş yelpazedeki dersler - psikolojiden tarihe, sanattan spora, özel eğitimden okul öncesi eğitimine- vasıtasıyla öğretmenlik eğitimimin yanı sıra farklı bakış açıları edinme fırsatı yakaladığım çeşitli dersler aldım. İspanyolca, tenis, yüzme, yoga, seramik, drama aktiviteleri gibi yeni ilgi alanları edinerek bunları öğretmenlik sürecime dahil etme şansı buldum. Stajımı Bilfen Okulları-Çamlıca Kampüsünde tamamladıktan sonra Boğaziçi Üniversitesinden "Onur Öğrencisi" olarak mezun oldum. 

   Materyal hazırlama ve geliştirme ve teknolojiyle zenginleştirilmiş dil öğretimine olan ilgim sebebiyle lisans hayatımın başından beri kendi materyallerimi üretiyorum. 21.yüzyılın 4 temel becerisi olan eleştirel düşünme ve problem çözme, iletişim, işbirliği ve yaratıcılık becerilerini baza alarak ve farklı zeka alanlarını harekete geçirmeyi hedefleyerek içerik üretiyorum ve eğitim içeriklerimi kendi sitem olan HocusPocusEnglish sitesinde yayınlıyorum.

   Dil öğrenimi ve öğretiminin nihai bir "amaç" olmadığını, aksine farklı alanlarda bilgiye ulaşmamızı sağlayan bir "araç" olduğunu unutmayın ve öğrenme sürecinden zevk almaya odaklanın.

   Elinizde sihirli bir değnek olmadığından dil öğrenmek emek isteyen bir süreç olacak fakat ufkunuz genişlemeye başladıkça ve dil sayesinde edinebileceğiniz bilgilere kavuştukça en az "hocus pocus" kadar büyüleyici bir dünyaya adım atmış olacaksınız.

 

   O halde hoş geldiniz! 

Görüşler